fbpx

Naturalne energetyki – ranking suplementów diety. Tabletki na energię i pobudzenie. Opinie

Na rynku znajdziemy wiele produktów, które obiecują dodać energii oraz poprawić pamięć i koncentrację. Oprócz napoi energetycznych, które zawierają duże dawki kofeiny i cukru, uwagę zwracają suplementy diety. W ich składzie często znajdziemy roślinne ekstrakty, kofeinę, witaminy i minerały, ale często bardzo różnią się między sobą.

Jak wybrać ten właściwy suplement, gdy potrzebny jest naturalny zastrzyk energii, siła do działania i dobra pamięć?

Poniżej znajduje się ranking, którego celem jest ułatwienie tego nieoczywistego wyboru. Sprawdziliśmy kilkanaście różnych suplementów diety, po to by wybrać sześć wartych uwagi. Przy ocenie suplementów zwracaliśmy uwagę na:

  • liczbę i dawkę składników aktywnych,
  • stosunek ceny do jakości,
  • bezpieczeństwo stosowania,
  • czy jest odpowiedni dla wegetarian.

Grinday Energik

Grinday Energik to suplement diety, który w swoim składzie zawiera aż 10 składników aktywnych w wysokich, ale bezpiecznych dawkach. Grinday Energik zawiera naturalne, standaryzowane ekstrakty roślinne (w tym ashwagandha, bakopa drobnolistna, wąkrota azjatycka), naturalną kofeinę oraz witaminy: B6, B12, niacynę, kwas pantotenowy.

Dzięki tym związkom Grinday Energik naturalnie dodaje energii, odpędza senność, ale również dba o prawidłowe funkcjonowanie układu nerwowego, wzmacnia pamięć i koncentrację. Zalecana dzienna dawka tego preparatu to 2 kapsułki dziennie. Mogą go stosować wegetarianie, jak również alergicy. Należy to produktów „Clean Label”, czyli podsumowując: wysoka jakość w rozsądnej cenie.

Więcej o produkcie na stronie producenta.

 


Vigor Up

Zadaniem Vigor Up jest również dodanie energii do działania, przeciwdziałanie zmęczeniu, poprawa koncentracji. Podstawą jego składu są ekstrakty z: nasion guarany, liści z yerba mate i ziaren kakaowca, w których składzie znajdziemy naturalną kofeinę. Z kolei o układ nerwowy w Vigor Up dbają witaminy z grupy B, a minerały, takie jak: żelazo, jod, magnez, mangan regulują procesy metaboliczne.

Zalecana dawka tego preparatu to 1 kapsułka dziennie. Jest odpowiedni dla wegetarian, ma przystępną cenę i stosunkowo bogaty skład. Z drugiej strony jednak posiada niezbyt duże dawki składników aktywnych, ponadto w składzie tego suplementu znajdziemy barwnik dwutlenek tytanu.


Swanson Pure Energy

Swanson Pure Energy ma za zadanie dodać energii, poprawić pamięć i koncentrację. W swoim składzie zawiera kofeinę, l-teaninę i różeniec górski. Kofeina pochodzi z liści zielonej herbaty i ziaren zielonej kawy, odpędza senność; różeniec górski to adaptogen, działa antystresowo i wspiera pracę mózgu, a l-teanina to aminokwas, o właściwościach uspokajających, łagodzących stres, poprawiających funkcje poznawcze.

Produkt ten jest odpowiedni dla wegetarian, nie zawiera alergenów, a zalecana dawka to 2 kapsułki dziennie. O trzecim miejscu tego preparatu zadecydował skład oraz stosunek ceny do jakości. Jest to stosunkowo drogi suplement, a składniki aktywne występują w niewielkich dawkach.


Bodymax Plus

Bodymax Plus to kolejny preparat, który ma za zadanie dodać nam energii, zwalczyć zmęczenie, poprawić sprawność fizyczną i umysłową, a nawet podnieść odporność. Znajdziemy w nim standaryzowany ekstrakt z korzenia żeń-szenia oraz bogaty zestaw witamin i minerałów (w tym: witaminy z grupy B, witaminy A,D,E,C, żelazo, cynk, miedź); o pamięć w Bodymax Plus ma zadbać lecytyna.

Zalecana dawka tego suplementu to 1 tabletka dziennie, a cena wygląda korzystnie. Co zadecydowało o jego czwartym miejscu? Bodymax Plus ma szeroki skład, ale dawki substancji aktywnych, oprócz żeń-szenia, nie są zbyt wysokie. Ponadto w jego składzie obecny jest szelak, co sprawia że nie jest to produkt odpowiedni dla wegetarian. Poza tym suplement ten zawiera barwnik – dwutlenek tytanu.


Acti Vita-miner Energia

Acti Vita-miner Energia – ten suplement diety zalecany jest w okresie wzmożonego wysiłku fizycznego i psychicznego. Zawiera w swoim składzie między innymi żeń-szeń, kofeinę, witaminy z grupy B, działające antyoksydacyjnie witaminy E i C. Dzięki swoim składnikom aktywnym Acti Vita-miner Energia ma za zadanie odpędzać senność, dodawać energii, dbać o układ nerwowy, poprawiać sprawność umysłową; zalecana dawka tego suplementu to 1 kapsułka dziennie. Preparat jest stosunkowo tani, ale składniki aktywne są w niewielkich dawkach.

Co zadecydowało o piątym miejscu tego preparatu? Dodatki. Dwutlenek tytanu oraz takie substancje, jak żółcień pomarańczowa, żółcień chinolinowa. Ponadto zawiera w swoim składzie wosk pszczeli, dlatego nie jest odpowiedni dla wegetarian.


ECOMAX Caffeine

Zadaniem tego suplementu jest pobudzenie organizmu do działania, poza tym poprawia koncentrację, samopoczucie, wydolność fizyczną. Preparat jest polecany osobom, które chcą poprawić swoją pamięć i koncentrację. Zaleca się go również przed treningiem, ponieważ może zwiększyć jego wydajność.

Zalecana dawka to jedna kapsułka dziennie. Dlaczego miejsce szóste? Jedynym składnikiem aktywnym tego preparatu jest kofeina. Poza tym zawiera żelatynę, co powoduje, że nie jest odpowiedni dla wegetarian. Znajdziemy w nim również  dwutlenek tytanu.